Naționala Moldovei a învins Andorra cu 2-1 în cel de-al patrulea meci din grupa D1 a Ligii Națiunilor, ediția 2022/23. Mihail Caimacov a deschis scorul în minutul 26, din penalty, acordat pentru un fault al lui Jordi Rubio asupra lui Ion Jardan. Este prima reușită a lui Caimacov pentru tricolori. Reprezentativa din Andorra a egalat la unu în minutul 4 de prelungiri al primei reprize, prin Marcio Vieira. În debutul mitanului secund tricolorii au înscris pentru a doua oară în acest meci și din nou din penalty, dictat de arbitrul danez pentru un fault asupra lui Nichita Moțpan. Ion Nicolaescu a înscris al 8-lea său gol pentru Națională.
Source: Unimedia. Naționala Moldovei a învins Andorra în cel de-al patrulea meci al Ligii Națiunilor